MENU
Главная » 2015 » Ноябрь » 17 » Чи є програш у суді касаційної інстанції підставою для зупинення судової боротьби за правду ?
21:43
Чи є програш у суді касаційної інстанції підставою для зупинення судової боротьби за правду ?

Чи є програш у суді касаційної інстанції підставою для зупинення судової боротьби за правду ?
Багато хто помилково вважає, що отримавши негативне для себе рішення в суді касаційної інстанції, а їх в Україні три: Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України, виграти справу вже неможливо, проте така думка є хибною.
Так, згідно положень Цивільного процесуального кодексу України, сторони та інші особи, які брали участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень у цивільних справах після їх перегляду в касаційному порядку.

У свою чергу, положеннями Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що на звернення про перегляд судових рішень Верховним Судом України, після його перегляду в касаційному порядку мають право:

- засуджений, його законний представник чи захисник - у частині, що стосується інтересів засудженого;
- виправданий, його законний представник чи захисник - у частині мотивів і підстав виправдання;
- підозрюваний, обвинувачений, його законний представник чи захисник;
- законний представник, захисник неповнолітнього чи сам неповнолітній, щодо якого вирішувалося питання про застосування примусових заходів виховного характеру, - в частині, що стосується інтересів неповнолітнього;
- законний представник чи захисник особи, щодо якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного характеру;
- прокурор;
- потерпілий або його законний представник чи представник - у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції;
- цивільний позивач, його представник або законний представник - у частині, що стосується вирішення цивільного позову;
- цивільний відповідач або його представник - у частині, що стосується вирішення цивільного позову;
- представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, - у частині, що стосується інтересів;

Господарським процесуальним кодексом України закріплено право сторони, третіх осіб, прокурора подати до Верховного Суду України заяву про перегляд судових рішень господарських судів після їх перегляду в касаційному порядку.

В адміністративному судочинстві також закріплено право сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, на звернення до Верховного Суду України із заявою про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.

Отже, з аналізу зазначених положень вбачається, що після прийнятого касаційною інстанцією рішення його можна переглянути. При цьому слід мати на увазі, що під поняттям «переглянути» не мається на увазі «оскаржити».
Право на оскарження вже були реалізовані в суді апеляційної та касаційної інстанції, а наразі законодавець наділив Верховний Суд України повноваженнями здійснити перегляд прийнятих рішень.
Для кращого розуміння, зверну увагу на підставу для звернення до Верховного Суду України (надалі – ВСУ), яка на мою думку має спільні риси між зазначеними процесами судочинства.
Вважаючи рішення суду касаційної інстанції незаконним і маючи бажання це довести, Вам в першу чергу необхідно мати джерело судових рішень України та запастися терпінням, адже Ви маєте надати ВСУ докази того, що касаційний суд раніше розглядаючи аналогічну справу, чи дуже схожу із Вашою, прийняв таке рішення, яке на Ваш погляд є законним та є протилежним до рішення, прийнятого по Вашій справі.
Не слід плутати із поняттям судовий прецедент (раніше прийняте судове рішення/практика яке/яку суди мають обов’язково враховувати, приймаючи рішення), так як законодавством України він не передбачений.
Для цього Вам слід переглянути наявні судові рішення суду касаційної інстанції, наприклад Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та знайти необхідні судові рішення. Для розуміння обсягу можливих зусиль, які необхідно буде витратити на таку роботу, наведу невеличку статистику. З січня 2010 року по жовтень 2015 року Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ було розглянуто більше ніж 250 000 цивільних справ.
Зрозуміло, що опрацювати таку кількість матеріалу дуже важко та на це піде чимало часу, проте, практикуючий адвокат, маючи навички та досвід роботи із пошуковими системами зробить це швидко і якісно.
Отже, опрацювавши судовий реєстр України самостійно або з допомогою спеціаліста у сфері права, Ви нарешті знайшли те, що шукали.
Далі справа техніки, пишемо Заяву до ВСУ де коротко зазначаємо суть справи, описуємо прийняті рішення та зазначаємо правові обґрунтування, на які посилався суд касаційної інстанції. Потім також коротко описуємо судову практику, яка на Вашу думку є доказом неоднакового застосуванням судом норм права, як то зазначено у кодексі та просимо суд переглянути рішення, яке Вас не влаштовує.
На що слід звернути увагу:
- строки на подання до Верховного Суду України заяви про перегляд рішення;
- судовий збір;
- чітке дотримання процесуальних вимог щодо оформлення заяви.
Бажаю додатково зазначити, що маю особистий досвід звернень до Верховного Суду України та отримання позитивних рішень за результатами таких звернень. Як приклад: звернення одного з Банків України до Верховного Суду України з заявою про перегляд рішення касаційної інстанції за моїм супроводом допоміг відстояти кредитні зобов’язання та повернути в іпотеку заставлені підприємством заводські приміщення, та відповідно заощадити мільйони доларів.

Просмотров: 368 | Добавил: melnikoff | Теги: Чи є програш у суді касаційної інст | Рейтинг: 5.0/7
Всего комментариев: 0
avatar
Частный адвокат(099) 303 08 08, (097) 553 22 55